فواید مصرف کشمش در بدنسازی

فواید مصرف کشمش در بدنسازی

127 views

فوايد کشمش براي ورزشکاران

کشمش، انگور خشک است که به دليل داشتن آنتي‌اکسيدان زياد، فيبر و گلوکز براي بالا بردن انرژي ورزشکاران بسيار مناسب می باشد.

کشمش، انگور خشک است که به دليل داشتن آنتي‌اکسيدان زياد، فيبر و گلوکز براي بالا بردن انرژي ورزشکاران بسيار مناسب می باشد. اغلب ورزشکاران از محصولات ورزشي براي بالا بردن انرژي خود استفاده مي‌کنند که داراي مواد افزودني و غيرطبيعي هستند، مي‌توان اين منابع را با مواد غذايي طبيعي جايگزين کرد.

بر اساس پژوهش ها خوردن کشمش مي‌تواند به اندازه‌ي جويدني‌هاي ورزشي ورزشکاران را تقويت کند.

محققان دانشگاه ديويس کاليفرنيا به اين نتيجه رسيدند که کشمش منبعي است که مي‌تواند انرژي را بالا ببرد و ارزان‌تر از جويدني‌هاي ورزشي است.

براي بررسي تاثيرات اين منبع طبيعي انرژي محققان چند دونده را براي مدتي مورد بررسي قرار دادند.

اين دوندگان، دوي استقامت انجام مي‌دادند. در اين تحقيقات استفاده از منابع طبيعي و منابع کربوهيدرات با هم مقايسه شدند. شرکت کنندگان از کشمش، جويدني‌هاي ورزشي و آب استفاده کردند.

نتايج نشان داد آن دسته از ورزشکاراني که از کشمش و جويدني ورزشي استفاده کردند حدودا يک دقيقه سريع‌تر مي‌دويدند. محققان هم‌چنين دريافتند که کشمش و جويدني‌هاي ورزشي ميزان اکسايش کربوهيدرات را بالا مي‌برند.

کشمش جايگزين خوبي براي جويدني‌هاي ورزشي است؛ زيرا فيبر و ريز مغذي‌هايي همچون پتاسيم و آهن دارد. هم‌چنين کشمش شکر افزودني يا طعم و رنگ مصنوعي خوراکي ندارد.

کشمش يکي از ميوه‌هاي خشک به‌صرفه است و براي خوردن حين ورزش بسيار مناسب می باشد.

کشمش حدودا 67 تا 72% فروکتوز و گلوکز، 3/5% فيبر و 3% پروتئين دارد. با وجود اين‌که در کشمش آنتي‌اکسيدان زيادي وجود دارد، ويتامين C کمتري نسبت به انگور تازه دارد. کشمش کلسترول ندارد و ميزان نمک و سديم آن بسيار کم می باشد. مصرف مداوم کشمش فشار خون را کنترل مي‌کند.

برای اطلاعات بیشتر در تلگرام با ما در تماس باشید

روی آیکون زیر کلیک کنیددیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.