چربی سوزی و عضله سازی با سرکه سیب

چربی سوزی و عضله سازی با سرکه سیب

0 views

چربی سوزی و عضله سازی با سرکه سیب

انسولین هم می‌تواند شما را چاق و هم شما را لاغر و عضلانی کند. تأثیر انسولین روی بدن شما به این بستگی دارد که آیا نسبت به آن حساس هستید یا مقاوم. بدون داشتن حساسیت مناسب در بدن نسبت به انسولین، پروتئین مصرفی شما به سمت عضلاتتان سرازیر نمی‌شود؛ و به‌جای آن بخش عظیمی از انسولین به سمت چربی‌ها و چربی سازی کشانده خواهد شد. پس کاری که شما باید انجام دهید این است که میزان حساسیت بدن نسبت به انسولین را بهینه نمایید. در این مطلب روش چربی سوزی و عضله سازی با سرکه سیب به همراه نحوه اثر آن روی انسولین را بررسی می کنیم.

سرکه سیب و کاهش قند خون

یک روش ساده برای این کار مصرف سرکه تقریباً با همه چیز می باشد. سرکه نه تنها پاسخ گلوکز و انسولین بدن را نسبت به مواد غذایی دارای کربوهیدرات تضعیف می‌کند، بلکه میزان حساسیت انسولین را هم افزایش می‌دهد. چندین تحقیق این موضوع را نشان داده است، حتی یک مطالعه نشان داده است که مصرف سرکه باعث می‌شود که تا ۶۰ دقیقه بعد از صرف غذا مقدار حساسیت به انسولین به میزان قابل توجه ۳۴ درصد افزایش پیدا کند. این اتفاق به دلیل خاصیت جلوگیری از فرایندهای دیساکاریز کننده توسط اسید استیک (سرکه) رخ می‌دهد؛ که این دقیقاً همان کاری است که متفورمین و آکاربوز، دو داروی درمان دیابت نوع دو آن را انجام می‌دهند.

 

یک تحقیق دیگر روی ۲۹ فرد انجام شده است. در این تحقیق افراد مورد مطالعه جز یکی ازاین سه گروه بوده‌اند: افراد مبتلا به دیابت نوع دو، افراد داری نشانه‌های قبل از دیابت و افراد سالم. به همه افراد قبل از وعده‌های غذایی سرکه سیب داده می‌شد. نتایج این تحقیق خارق العاده بود:

  • هر سه گروه میزان قند خون مناسب‌تری هنگام استفاده از سرکه سیب نسبت به دارونما داشتند.
  • افراد گروه مبتلا به دیابت قند خونشان به مقدار ۲۵ درصد بهبود پیدا کرده بود.
  • افراد گروه دارای نشانه‌های قبل از دیابت قند خون پایین تری حتی نسبت به افراد سالم داشتند.
  • افراد گروه دارای نشانه‌های قبل از دیابت میزان گلوکز خونشان تقریباً نصف شده بود.

یک مطالعه دیگر هم نشان داد که مصرف مرتب سرکه باعث می‌شود که به طور میانگین هر چهار هفته یک کیلوگرم از وزن بدن کاهش یابد. نتایج یک تحقیق دیگر اثبات کرد در صورت مصرف دو قاشق غذاخوری سرکه سیب توسط افراد مبتلا به دیابت نوع دو قبل از خواب، مقدار قند خون در آزمایش صبح روز بعد به میزان ۴ تا ۶ درصد کاهش می‌یابد.

عضله سازی با سرکه سیب

پس اگر بدنسازی انجام می دهید یا تمایل دارید وزن خود را کاهش دهید، پیشنهاد می‌کنیم از همین امروز سرکه سیب را در برنامه غذایی روزانه خود قرار داده و از نتایج شگفت انگیز آن استفاده کنید. فراموش نکنید که سرکه سیب باعث می‌شود که پروتئین مصرفی شما صرف عضله سازی و افزایش حجم آن‌ها شود. برای استفاده از سرکه سیب می‌توانید یک یا دو قاشق از آن را قبل از هر وعده غذایی مصرف کنید و یا آن را به سالادهای خود اضافه نمایید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در تلگرام با ما در تماس باشید

روی آیکون زیر کلیک کنیددیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.