چند ورزش مناسب برای کاهش چربی های دور شکم و پهلو

چند ورزش مناسب برای کاهش چربی های دور شکم و پهلو

38 views

چند ورزش مناسب برای کاهش چربی های دور شکم و پهلو

  1. دوچرخه‌سواری: دوچرخه‌سواری یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای لاغری شکم است. در مطالعه ای اخیر، تمرین های abs (عضلات شکم) از بهترین تا بدترین رتبه بندی شدند که در این بین دوچرخه سواری رتبه ۱ را بدست آورد. به این دلیل که پدال زدن در عین حال که به افزایش نرخ ضربان قلب کمک می کند، باعث به چالش افتادن عضلات شکم نیز می شود.
  2. پیاده‌روی و دویدن: با این تمرین، کالری سوزی افزایش یافته و درصد چربی بدن کاهش می‌یابد. بنابراین، ورزش نه تنها به کم شدن چربی دور شکم کمک می کند، بلکه باعث کاهش توده چربی تمام بدن نیز می شود. دویدن و پیاده‌روی یکی از بهترین ورزش ها برای لاغری است. به علاوه، تنها تجهیزاتی که نیاز دارید، یک جفت کفش خوب است. بین این دو، دویدن به دلیل افزایش نرخ ضربان قلب به کالری سوزی بالا منجر می شود.
  3. پلانک (Plank): یکی از بهترین ورزش هایی که می توانید برای هسته بدن انجام دهید پلانک است. این تمرین به ایجاد قدرت ایزومتریک کمک می کند و عضلات منطقه شکمی را تقویت کرده و از ستون فقرات حمایت می کند.
  4. پلانک به پهلو: ماهیت این تمرین به مانند پلانک است، با این تفاوت که تنها به یک پهلو قرار می گیرد.
  5. دراز و نشست: نخست کاملا بر روی زمین بپشت دراز بکشید، پاها با هاندازه زاویه ۹۰ درجه خم کنید، سپس بدون آنکه از دست ها کمک بگیرد، سعی کنید با استفاده از عضلات شکم، خود را به زانوهایتان برسانید. برای حرکت برگشتی نیز از عضلات شکم استفاده کنید.
  6. چرخش روسی: بر روی زیرانداز ورزشی بنشینید، کمی زانوی خود را خم کنید، از ناحیه کمر به بالا بیایید. سعی کنید حالت V به بدن خود دهید، با در دست داشتن یک توپ (اگر توان بیشتری دارید از وزنه استفاده کنید) پاهای خود را از پاشنه بالا بیاورید. در این حالت شما دقیقا بر روی باسن خود قرار گرفته اید و تمام فشار به عضلات شکم‌تان وارد می شود. موقعیت خود را حفظ کنید، سپس توپ را یکبار به سمت راست و بار دیگر به سمت چپ بیاورید.
  7. کرانچ‌: به عنوان یکی از سریع ترین روش ها برای کاهش چربی دور شکم شناخته می شود که نیاز به تجهیزات ورزشی خاصی ندارد. این تمرین استقامت و قدرت در عضلات شکم را افزایش می دهد. بر روی زمین و به حالت حرکت دراز و نشست قرار بگیرید، سپس با قرار دادن دست ها در پشت گردن، به آرامی از ناحیه شکم به بالا بیایید.

برای اطلاعات بیشتر در تلگرام با ما در تماس باشید

روی آیکون زیر کلیک کنیددیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.