۴ راه برای افزایش قدرت مچ و پنجه‌های دست

۴ راه برای افزایش قدرت مچ و پنجه‌های دست

37 views

۴ راه برای افزایش قدرت مچ و پنجه‌های دست

با افزایش قدرت پنجه های خود می توانید سایر تمرینات مربوط به بالاتنه را بهتر اجرا کنید. همان‌طور که اطلاع دارید، موفقیت در انجام تمرینات سنگین بدنسازی به هماهنگی و همکاری میان عضلات و ماهیچه‌های مختلف بدن بستگی داشته و در صورت عدم وجود چنین هماهنگی‌ای میان اعضای بدن، دستیابی به اغلب اهداف نیز دشوار خواهد بود. افزایش قدرت مچ و داشتن پنجه های قوی هم از این قاعده مستثنی نمی باشد.

یکی از قسمت‌های مهم بدن که در غالب تمرینات‌ بدنسازی نیز مؤثر می‌باشد پنجه های دست می باشد؛ و شما با قوی کردن و افزایش قدرت مچ ها قادر به بهبود عملکرد خود در همهٔ بخش‌های تمرینی خواهید بود. پس با ما همراه باشید تا پنجه‌ها را در ۴ گام قدرتمند کنیم!

۱. آویزان شدن با یک دست

اگر به انجام این کار (آویزان شدن از میله) با دو دست عادت دارید، وقت آن فرا رسیده تا شدت این حرکت را افزایش داده و تنها با استفاده از یک دست آن را انجام دهید و قدرت پنجه‌های خود را در کنار بهبود عضلات شانه‌تان، بیشتر کنید!
(البته اگر وزن شما زیاد است مراقب مصدومیت‌های احتمالی نیز باشید).

۲. وزنه برداری با نوک انگشت

در این حرکت شما می‌بایست وزنه و یا دمبل مورد نظر خود را تنها با کمک نوک انگشتان‌تان از زمین بلند کرده و مدتی را در همین وضعیت راه بروید. این کار موجب تقویت پنجه‌ها شده و قدرت «گریپ» شما را نیز افزایش خواهد داد.

۳. استفاده از پنجه‌گیر

یکی از لوازم بسیار مناسب در روند تقویت قدرت پنجه (گریپ)، پنجه گیر است، که شما با استفاده از آن و انجام ست‌های روزانه طی بازه زمانی طولانی، شاهد تاثیرات شگرف آن در پنجه‌های خود خواهید بود!

۴. فشار دادن توپ

تنها کافیست یک توپ تقویت مچ با دوام تهیه کرده و برای تمرین پنجه‌های خود، در زمان‌های مختلف آن را فشار دهید!

این حرکت علاوه بر افزایش قدرت پنجه، مچ دست‌های شما را قوی‌تر خواهد کرد و همین مسئله در اجرای دیگر حرکات وزنه‌ای در آینده برای شما بسیار مفید واقع خواهد شد.

برنامه‌ریزی

سعی کنید روزانه حداقل چند ست را به انجام یک یا چند مورد از این تمرینات‌ ذکر شده اختصاص داده و یا حتی در صورت امکان یک روز در برنامه هفتگی خود را صرفاً برای حرکات پنجه در نظر بگیرید؛ چرا که تقویت این عضو در دراز مدت به نحوه انجام تمام حرکات تمرینی شما کمک خواهد کرد!

برای اطلاعات بیشتر در تلگرام با ما در تماس باشید

روی آیکون زیر کلیک کنیددیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.