۴ فعالیت روزانه که ورزش به حساب می آیند!

۴ فعالیت روزانه که ورزش به حساب می آیند!

101 views

۴ فعالیت روزانه که ورزش به حساب می آیند!

اگر ورزش نمی کنید و علاقه ای هم برای این کار ندارید، این مطلب برای شما نوشته شده است

تمام فعالیت های روزانه ما حتی نفس کشیدن ما در خواب هم به انرژی نیاز دارند. هر فعالیتی باعث مصرف مقدار مشخصی کالری می شود. همچنین برخی از این فعالیت ها باعث ورزیده شدن برخی از عضلات بدن نیز می شوند. اگر اصلا ورزش نمی کنید، این فعالیت ها تا حدودی می توانند جای خالی ورزش در زندگی شما را پر کنند.

در ادامه به معرفی و بررسی ۴ فعالیت روزانه می پردازیم.

۱- خرید کردن

خرید کردن

برای خرید کردن می بایست به مراکز خرید مراجعه کنید و راه بروید. این یعنی کالری مصرف کردن!

پیشنهاد می کنیم که ماشین خود را کمی دورتر از درب ورودی مرکز خرید پارک کنید. از آسانسور و پله برقی استفاده نکنید و پله ها را دو تا یکی طی کنید.

طبق برآوردها با یک ساعت خرید کردن در مراکز خرید می توانید حدود ۲۰۰ کیلوکالری انرژی بسوزانید که رقم بدی نمی باشد مخصوصاً برای خانمهایی که عاشق خرید کردن هستند!

۲- نظافت کردن

نظافت کردن

با فعالیت هایی مثل جارو کردن و گردگیری می توانید در حدود ۱۵۰ کیلوکالری در طول یک ساعت بسوزانید. دفعه بعدی که خواستید سبد لباس های کثیف را جا به جا کنید، کمی به طرفین خم شوید و یا سبد لباس را به طرفین بچرخانید و پهلوهایتان را هم ورزش دهید!

۳- آشپزی

آشپزی کردن

کارهای مربوط به آشپزی مثل خرد کردن سبزی و یا شستن ظروف می توانند در حدود ۱۵۰ کیلوکالری در طول یک ساعت بسوزانند. برای سوزانده کالری بیشتر، می توانید به جای مخلوط کن برقی از دستهایتان استفاده کنید! از تخیلتان استفاده کنید!

۴- شستن ماشین

شستن ماشین

با شستن ماشینتان می توانید در طی نیم ساعت چیزی حدود ۱۳۵ کیلوکالری بسوزانید. البته اگر سوار شاسی بلند می شوید، این میزان کمی بیشتر خواهد شد!

از این به بعد به جای مراجعه به کارواش، خودتان دست به کار شوید! هم هزینه ها را کاهش دهید و هم کمی کالری بیشتری بسوزانید.

جمع بندی

بسیاری از فعالیت های روزانه هستند که می توانند به شما برای داشتن تحرک بیشتر و سوزاندن کالری کمک کنند. مهم این است که شما بخواهید از آنها بهره لازم را ببرید و به آنها نه به عنوان کارهای روزمره خسته کننده بلکه به عنوان فعالیت هایی بدنی نگاه کنید. انتخاب با شماست!

برای اطلاعات بیشتر در تلگرام با ما در تماس باشید

روی آیکون زیر کلیک کنیددیدن این مطالب نیز به شما توصیه میشود

0نظر ارسال شده است

ارسال نظر

شما هم نظری ارسال کنید

ارسال نظر

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.